emrullah gülüşkene türkiyeden yardım uçağı

Emrullah Gülüşkene uzanan yardım biz bize yeteriz Türkiyem

İsveçte yaşayan bir türk ailesine uzanan yardım. Emrullah Gülüşken'in kızı Leyla Gülüşken'in paylaştığı video hem bizleri üzdü, hemde devletimizin bu sese kulak verip özel bir sağlık uçağı göndermesi bizleri sevindirdi aynı zamanda bir kez daha gururlandırdı. Ayrıca Isveç hükümetinin sağlık hususunda böylesine bir ırkçılık yapması da ayrıca tartışma konusu. Bugün youtubeta birkaç videosuna denk geldim. Dış basında bu olay geniş yer alırken, Isveç gibi bir ülkenin ne kadar aciz olduğu hepimizce görülmüştür.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımızın bu denli yaklaşımı, böylesine hassas bir dönemde birliğimizi daha da kuvvetlendirmiştir umuyorum. Ben şahsen yardım için kalkan özel uçak videosunu izlediğim ayrıca gurur duydum güzel ülkemden. Umarım İsveç bu olaydan ders çıkarır. Dünyanın neresinde olursa olsun bir vatandaşımız bile olsa o bizim canımız kanımız. Devletimiz ise üstüne düşeni çok güzel yaptı.

Ama ne yazık ki bir grup her şeye muhalefet tayfa var ki, onlar her şeye karşılar. Bu olaya bile neden Emrullah Gülüşken ve ailesi İsveç'e gitmiş, ne işleri var orda gibi paylaşımda bulunuyorlar.Bu tip insanlarla aynı havayı solumak bile istemiyorum. Koronavirüs salgını sürecinde çok iyi bir yönetim anlayışı izleyen Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sağlık Bakanımız ve Tüm Sağlık personellerimize ne kadar şükretsek azdır. #bizbizeyeteriztürkiyem

Categories:

0 Yorum

Yorum Yap